fbpx
Clienting - jak działać w online, aby klienci Cię pokochali

Dlaczego zakochałem się w Targach Kielce i chciałbym tam zorganizować duży event?

05.10.2019
[post_view]Brak komentarzy

Praca organizatora eventów polega na m.in. odbywaniu tzw. wizji lokalnych. Dlatego niedawno zawitałem do Kielc. I przyznam, że nie pamiętam, kiedy ostatnio wyjeżdżałem z jakiegoś miejsca będąc tak bardzo zachwyconym. Bo obiektu należącego do Targów Kielce pozazdrościć może niejedno duże miasto.

Avatar

Podziel się:

Kurcze, chciałbym mieć taki obiekt we Wrocławiu. Nowoczesny, przestronny, z potencjałem do organizacji dużych eventów. Bo ja lubię duże przestrzenie, które dają ciekawe możliwości. Ale po kolei.

Obiekt bierzemy pod uwagę przy organizacji eventu na około 400-500 osób. Czy ten się tam odbędzie, zobaczymy, natomiast nie zmienia to faktu, że ze spotkania wyszedłem zachwycony.

Centrum Kongresowe

Podczas wizji interesowały mnie dwie przestrzenie. Pierwsza to Centrum Konferencyjne, które składa się z kilku sal, w tym dwóch większych tj. Alfa i Omega. Scenariusz planowanego przez moją agencję eventu zakłada, że obie sale łączymy w jedną (jest taka możliwość). Sala Omega, to miejsce na scenę i backstage, a sala Alfa to część bankietowa przy okrągłych stołach.

Dodatkowym wsparciem dla eventu, miałyby być sale Beta, Gamma, Delta i Teta, a także znajdująca się w imponującej wieży sala Sigma. Mniejsze sale miałyby służyć jako część recepcyjna, networkingowa i strefa VIP. W dużych odbyłaby się gala i kolacja przy okrągłych stołach.

Na zdjęciach widać rozłożone trybuny. Te można oczywiście schować, a przestrzeń która powstaje przy połączeniu dwóch sal wynosi około 720 m2. Mam jednak spore obawy, czy 400-500 osób pomieści się komfortowo w tej przestrzeni. Dlatego moją uwagę zwróciła inna hala należąca do kompleksu Targów Kielce.
HALA E

Gdy wszedłem do Hali E to, kolokwialnie mówiąc, szczęka mi opadła! Jak ja bym chciał mieć taką przestrzeń we Wrocławiu! Nowoczesna, wręcz futurystyczna, ogromna hala (blisko 6000 m2), która daje praktycznie nieograniczone możliwości eventowe.

Dodatkową atrakcją są sale w tzw. kapsułach, w których można przygotować np. strefy VIP, zaplecze dla organizatorów, czy garderoby dla artystów. Obiekt marzenie każdego producenta eventów.

Hala E jest otoczona innymi, mniejszymi halami. Te nie robią takiego wrażenia (maja raczej zastosowanie stricte targowe), natomiast mogą być halami wspierającymi produkcję wydarzenia w kontekście np. przygotowania zaplecza cateringowego, czy backstage dla artystów.

Z akustyką też jest nie najgorzej. Widać, ze projektanci obiektu pomyśleli o wszystkim. Nie jest to oczywiście wrocławski NFM, czy katowicki NOSPR, ale jest naprawdę OK.

Ciekawostką jest to, że przyjechałem zwiedzić Targi Kielce z nastawieniem, że tu się pewnie nic specjalnie nie dzieje. A tu okazuje się, że terminy są zarezerwowane na rok do przodu, a nawet i dłużej!

W sumie, to nic dziwnego, bo obiekt obsługuje targowo i konferencyjnie wschodnią część Polski. Sporo tu spotkań z branży rolniczej, zbrojeniowej, czy budowlanej. Inne obiekty w „okolicy”, to dopiero G2A Arena w Rzeszowie, a potem Targi Lublin. Jak widać był popyt, pojawiła się i podaż. I to się chwali, bo w innych miastach np. w Poznaniu, czy Wrocławiu, taki obiekt bardzo by się przydał (pisałem o tym TUTAJ).

Moja opinia o Targach Kielce

Reasumując. Moja opinia o Targach Kielce, jako miejscu na organizację eventu, jest jak najbardziej pozytywna. Jestem oczarowany tą wielką przestrzenią. Zresztą nie ukrywam, że lubię produkować wydarzenia, konferencje i spotkania w miejscach, które nie ograniczają mnie np. niskim sufitem, czy filarkami zasłaniającymi scenę (zobacz moje PORTFOLIO).

Szczególnie Hala E zrobiła na mnie mega pozytywne wrażenie, jako miejsce do zorganizowania dużego wydarzenia. Przestrzeń daje wręcz nieograniczone możliwości kreatywne. Można postawić duży ekran, halę ładnie „zaświecić”, a sam obiekt jest na tyle atrakcyjny, że nie wymaga zastosowania wybitnie dużej ilości scenografii.

W skali od 0 do 10, gdzie 10 jest oceną najwyższą, daję Targom Kielce mocną ocenę 9.

Pozdrawiam
Damian

p.s. Jeśli szukasz firmy, która zorganizuje dla Ciebie i Twojej firmy event w Targach Kielce, to zapraszam do kontaktu. Namiary na mnie znajdziesz TUTAJ.

 

 

 

 

MOŻE CIĘ TO TEŻ ZAINTERESUJE

Czy Centrum Praskie Koneser, jest dobrym miejscem do organizacji eventów?

Co wkurza agencje we współpracy z hotelami i obiektami eventowymi?

Ile czasu potrzeba, aby zorganizować duży i złożony event na wysokim poziomie?

Jakie trendy w organizacji eventów i konferencji w 2020 roku wskazują moi klienci?

dyskusja